Дерматоскопія

Дерматоскопія — це сучасний метод діагностики новоутворень шкіри, який дозволяє виявляти в них структурні зміни на ранньому етапі, які неможливо виявити при звичайному огляді. Дерматоскопічне дослідження проводиться без пошкодження поверхні шкіри.

Це неінвазивний спосіб, що дозволяє діагностувати патології шкірних покривів, візуально визначати структуру епідермісу й тих шарів дерми, які не видно неозброєним оком.

Даний метод використовують косметологи, дерматологи та онкологи, застосовуючи оптичні прилади, щоб збільшити зображення проблемних ділянок шкіри, на які наносяться спеціальні масла (імерсійне, мінеральне) або гелі. Це дає можливість лікарю побачити найдрібніші деталі в новоутвореннях, що істотно полегшує діагностику захворювання.

ПОКАЗАННЯ ДЛЯ ЦІЄЇ ДІАГНОСТИКИ

Дерматоскопія дозволяє діагностувати пігментні утворення на шкірі, вроджені або новоутворені невуси (родимі плями, родимки), допомагає на ранній стадії виявити злоякісні новоутворення (меланоми, немеланомний рак шкірного покриву), визначити судинні та доброякісні утворення й деякі інші шкірні захворювання.

В основному дерматоскопічний спосіб дослідження застосовується для диференціальної діагностики та візуалізації пігментних плям, судинних структур шкіри (у верхніх шарах) і розташованих на ній новоутворень.

ОБЛАДНАННЯ, ЩО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ

Клініка EuroDerm оснащена найсучаснішим обладнанням, у тому числі є програмно-апаратний пристрій FotoFinder dermoscopy, що використовується для дерматоскопії. Він являє собою дуже зручну систему, допомагає проводити дерматоскопічне дослідження. Електронний прилад суміщений з комп’ютерними програмами, завдяки яким отримані зображення фотографуються, записуються у відеофайли та зберігаються в базі даних для більш ретельного вивчення. Штучний інтелект здатний оцінити представлений фотознімок і визначити характер шкірної патології.