Установлення скоб і пластин

Ортоніксія перекладається з грецької, як «правильний, прямий ніготь».
Це безопераційний спосіб корекції нігтьових пластин з деформацією і метод лікування врослого нігтя. 

Здійснюється за допомогою зовнішніх засобів (використовуються різні спеціальні скоби й пластини). Методика є дуже ефективною та абсолютно безболісною.

ПЕРЕВАГИ ЦЬОГО МЕТОДУ ЛІКУВАННЯ

Завдяки ортоніксії досягаються такі цілі:

  • Відбувається зміна форми нігтьової пластини та її ложа, вони набувають більш плаского вигляду.
  • Вплив скоби призводить до постійної декомпресії бокового валика, але з мінімальним зміною форми нігтя.
  • Нормалізується кровопостачання, посилюється регенерація та прискорюється загоєння ран в ураженій області.

ЯК ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ЦЕЙ МЕТОД ЛІКУВАННЯ

Для лікування ортоніксії використовується кілька різновидів скоб і пластин, використання одного з них безпосередньо залежить від принципу дії та клінічної картини.
Пластини та скоби діють за такими принципами:

  • важільний;
  • пружинний;
  • витіснення;
  • витягнення.

У важільній скобі петля, що в середині, або ланка між частинами, створюють точку опори. Найдовша частина є плечем важеля. У клініці EuroDerm використовуються скоби Ross-Fraser, VHO-Osthold perfekt або 3TO, COMBIped.

При пружинному принципі створюється натяг. Чим більша відстань від нігтьової пластини до нестиснутої пружини, тим сильніший натяг (сила вирівнювання). Наші спеціалісти застосовують скоби B/S або Onyclip, нитки з титану. Цей принцип заснований на фізичних законах дії та протидії. Загальна сила на кінцях скоби або нитки з титану підіймає краї нігтя.

На сьогодні для корекції деформованих нігтьових пластин використовується до 40 різновидів скоб і пластин. Вибір того чи іншого виду залежить від досвіду та професіоналізму лікаря, форми й структурних змін нігтя, стадії процесу запалення.

Установка скоби або пластини допомагає швидко зняти больові відчуття, зупинити запалення та усунути деформацію нігтя. Ортоніксія – це метод лікування, при якому не потрібна реабілітація.