Усунення мозолів включає в себе два етапи - лікування та подальшу профілактику.

В залежності від виду мозоля та ситуації в цілому.

В якості профілактики слід обирати і носити м'яке, зручне взуття, яке не стискає стопу, а шкарпетки або колготки повинні бути виготовлені з натуральних матеріалів. У домашніх умовах потрібно регулярно доглядати за стопами, використовуючи косметичні засоби, що містять сечовину. Для якісної профілактики після лікування мозолів потрібно проведення медичного педикюру.

Для профілактики мозолів рекомендується застосування готових виробів (ортопедичні протектори з силікону, гелеві подушечки і ковпачки для пальців ніг) або персональні ортези з м'якого силікону, що містять клотримазол та натуральні олії. Подібні заходи сприяють запобіганню рецидиву мозолів стоп.

МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ

У лікуванні мозолів застосовуються різні види терапії. Після ретельного огляду лікар вирішує який з методів найкраще використати в даному випадку.

Апаратний метод включає в себе кілька стадій:

  • обробка стопи антисептиками;
  • використання кератолітичних засобів (за необхідності);
  • механічне видалення гіперкератозу;
  • видалення щільного кератинового стержня з використанням різних інструментів;
  • шліфування шкірного покриву;
  • накладення пов'язки.

Кріодеструкція.
Цей метод заснований на застосуванні рідкого азоту, який впливає на ділянки стоп, де розташовуються мозолі. На цих місцях виникає кріонекроз, іноді утворюються рубці. Реабілітаційний період становить близько 2-х тижнів.

Лазерний метод видалення мозолів.
Після впливу лазера на уражену ділянку на ньому через 7-10 днів утворюється кірочка, під якою відбувається виникнення здорової шкіри. Реабілітаційний період становить 14 днів. Після цього методу лікування найчастіше з'являються рубці.

Електрокоагуляція.
Цей спосіб лікування є впливом струму на мозоль. Перед процедурою, яка триває кілька хвилин, проводиться знеболення. Потім фахівець спеціальним електродом впливає на мозоль струмом високої частоти. Метод відрізняється тривалою реабілітацією і вірогідною появою рубцевих тканин.

Хірургічне видалення.
Спочатку лікар знімає верхній шар мозолі, після чого січуть її. Реабілітаційний період триває довго, а ризик виникнення рубців дуже високий.