Плазмотерапія

Плазмотерапія – це методика лікування, в основі якої лежить введення плазми (PRP), одержуваної з крові пацієнта і збагаченої тромбоцитами. Застосування PRP дозволяє стимулювати й прискорювати регенерацію клітин, запускати механізми природного відновлення ушкоджених і патологічних тканин.

Вплив плазми поліпшує мікроциркуляцію та нормалізує метаболічні процеси в клітинах, підвищує імунітет шкіри голови. Завдяки аутоплазмі накопичується максимальна кількість тромбоцитів, що поліпшують чинники зростання.

Аутогенна кров’яна плазма з підвищеним вмістом тромбоцитів не токсична і не є імунореактивною. Її введення стимулює фібробласти, які беруть участь у виробленні колагену, еластину та гіалуронової кислоти. Це, у свою чергу, допомагає вибудовувати новий матрикс між клітинами, збільшує утворення дрібних кровоносних судин, що призводить до відновлення обміну речовин, активізації місцевого імунітету, поліпшенню мікроциркуляції та метаболічних процесів у клітинах шкіри, нормалізує дихання тканин.

Методи та пристрої, які використовуються в приготуванні PRP, дозволяють отримувати високу щільність тромбоцитів, адже численні дослідження довели, що лікувальний ефект безпосередньо пов’язаний з їх концентрацією, яка повинна перевищувати фізіологічну норму в 2–3 рази.

ПЕРЕВАГИ ЦЬОГО МЕТОДУ ЛІКУВАННЯ

Оскільки плазма виділяється з крові самого пацієнта, вона не викликає алергічних реакцій, не стає джерелом інфекцій і не привносить в організм чужорідні для нього речовини. Саме тому плазмотерапія є абсолютно безпечним методом лікування.

ПРИ ЯКИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ЦЕЙ МЕТОД

PRP активно і з відмінними результатами застосовується в трихології, оскільки плазма, збагачена тромбоцитами, позитивно впливає на стовбурові клітини волосяної цибулини, активізуючи розвиток фолікул, сприяє неоваскуляризації, збільшує анагенову стадію росту волосся, під час якої відбувається інтенсивний поділ клітин цибулини. Плазмотерапія успішно застосовується для усунення андрогенетичної та гніздової алопеції.

Крім цього, методом PRP усуваються, причому з високими позитивними результатами, вікові зміни шкірного покриву і рубці, що виникають при постакне. Це досягається завдяки тому, що біоактивні речовини плазми активізують процеси та підвищують працездатність фібробластів дерми.

ЯК ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ЦЕЙ МЕТОД ЛІКУВАННЯ

Щоб отримати препарат PRP, спочатку у пацієнта забирають певну кількість крові, яку потім поміщають у спеціальну центрифугу, де відбувається відокремлення тромбоцитів від інших компонентів крові, в результаті їх концентрація істотно підвищується. Отриманий препарат вводять під шкіру в ті ділянки на голові, які визначає лікар. Це робиться найтоншими спеціальними голками методом мікроін’єкцій.

ТРИВАЛІСТЬ ПРОЦЕДУРИ

Одна процедура може тривати протягом 30–45 хвилин. Кількість і тривалість курсу визначається лікарем, причому метод плазмотерапії проводиться не частіше 1 разу на місяць.