Харчова десенсибілізація

Харчова десенсибілізація або пероральна імунотерапія харчовими продуктами відноситься до годівлі пацієнта зростаючою кількістю алергену з метою збільшення порогу, що викликає реакцію.

Наприклад, людині, яка страждає алергією на арахіс, може бути дано дуже невелику кількість арахісового білка, який не викликатиме реакцію. Ця невелика кількість поступово збільшується в кабінеті алерголога або в умовах клінічних досліджень протягом декількох місяців.
Мета терапії - підвищити поріг, який може викликати реакцію, і забезпечити індивідуальну алергічний захист від випадкового вживання алергенних продуктів.

ПЕРЕВАГИ ЦЬОГО МЕТОДУ ЛІКУВАННЯ

Ефективність в клінічних випробуваннях зазвичай визначалася індукцією десенсибілізованого стану. «Десенсибілізація» відноситься до поліпшення результатів проблеми з їжею після терапії і залежить від постійного впливу алергену. Було показано, що пероральна імунотерапія білками арахісу, яєць і молока десенсибілізуючого приблизно від 60% до 80% досліджених пацієнтів. Рівень десенсибілізації для інших харчових продуктів вивчена не так ретельно і деякі дані свідчать про те, що цей вид терапії не може бути однаково ефективним при будь-якій харчової алергії.

ПРИ ЯКИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ЦЕЙ МЕТОД

Харчова десенсибілізація або пероральна імунотерапія харчовими продуктами використовується для лікування пацієнтів з підтвердженою Ig-E залежною харчовою алергією.

ЯК ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ЦЕЙ МЕТОД ЛІКУВАННЯ

Перша доза за одноденним графіком десенсибілізації зазвичай становить з 1/100 000 кінцевої дози.

День перший

Перший день, індукційний день, або те, що також називають імунотерапія, є одноденною процедурою. Терапія в цей день може тривати 8 годин.

Наприклад, за нашим протоколом дози такі:

Початкова доза арахісу = 0,001 мг арахісового білка; Один арахіс = 250 мг білка; Кінцева доза = 8 арахісу.

Початкова доза яйця = 0,0083 мг; Одне яйце = 4350 мг; Кінцева доза одного яйця.

Початкова доза молока = 0,1 мг; 8 унцій молока = 8000 мг; Кінцева доза 8 унцій молока.

При перших ознаках будь-якої реакції (свербіж у роті, дискомфорт в шлунку, кропив'янка) день припиняється. Пацієнт буде перебувати під наглядом протягом, як мінімум, однієї години після останньої дози. Багато пацієнтів роблять це до останньої запланованої дози за день (варіюється від їжі до їжі - наприклад, арахіс становить 6,25 мг білка). Будь-яка доза, яку пацієнт переносив останньою без будь-яких симптомів, буде полягати в тому, що вони йдуть додому і приймають щодня, два рази на день.

Після того, як підтримуюча доза дається в офісі протягом короткого періоду часу (в більшості випадків, тижні), вам більше не потрібно уникати харчового алергену. Вам потрібно буде продовжувати приймати щоденну підтримуючу дозу.

ТРИВАЛІСТЬ ПРОЦЕДУРИ

Початкове лікування займає 8 годин в клініці алерголога. У домашніх умовах лікування може тривати протягом 5 років.