Небулайзерна терапія

Небулайзерня терапія є одним з видів інгаляційної терапії, що застосовується при захворюваннях органів дихання.

Найбільш широке застосування небулайзерної терапія отримала в лікуванні бронхіальної астми та ХОЗЛ, як високоефективний спосіб доставки лікарського засобу безпосередньо в бронхи.

ПЕРЕВАГИ ЦЬОГО МЕТОДУ ЛІКУВАННЯ

Небулайзер часто використовуються для лікування людей з астмою, які не можуть використовувати звичайні інгалятори, включаючи немовлят, дітей молодшого віку і дуже хворих людей будь-якого віку.

Диспергування лікарського препарату, що відбувається при утворенні аерозолю, збільшує загальний обсяг лікарської суспензії та поверхні її контакту з ураженими ділянками тканин, що істотно підвищує ефективність впливу. Деякі медикаменти погано абсорбуються з шлунково-кишкового тракту або піддаються значно вираженому ефекту першого проходження через печінку. У таких випадках місцеве призначення, а в даному випадку інгаляційний шлях є єдино можливим.

ПРИ ЯКИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ЦЕЙ МЕТОД

Небулайзерна терапія використовується для лікування бронхіальної астми, ХОЗЛ, гострого і хронічного бронхіту.

ЯК ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ЦЕЙ МЕТОД ЛІКУВАННЯ

Під час інгаляції хворий повинен перебувати в положенні сидячи, не розмовляти і тримати небулайзер вертикально. При проведенні інгаляції не рекомендується нахилятися вперед, так як таке положення тіла ускладнює надходження аерозолю в дихальні шляхи.

При захворюваннях глотки, гортані, трахей, бронхів слід вдихати аерозоль через рот. Після глибокого вдиху ротом слід затримати дихання на 2 секунди, потім зробити повний видих через ніс. Краще використовувати загубник або мундштук, ніж маску.

Так як часте і глибоке дихання може викликати запаморочення, рекомендується робити перерви в інгаляції на 15-30 сек.

Після інгаляції стероїдних препаратів та антибіотиків необхідно ретельно полоскати рот. Рекомендується прополоскати рот і горло кип'яченою водою кімнатної температури.

ТРИВАЛІСТЬ ПРОЦЕДУРИ

Продовжувати інгаляцію, поки в камері небулайзера залишається рідина (зазвичай близько 5-10 хв), в кінці інгаляції - злегка струшувати небулайзер для більш повного використання лікарського препарату.