Вапоризація складається з поверхневого випаровування шкіри та видаляє з неї патологічні структурні аномалії: пігментні плями, кератоз, рубці, розтяжки, а також розгладжує зморшки. Лазерний термічний вплив на тканинні волокна сприяє стимуляції посттравматичного вивільнення факторів росту та проникненню фібробластів у пошкоджені ділянки.
Лазер СО2

Процеси, що відбуваються в цей час, підсилюють активність усіх клітинних елементів у дермі. В результаті колагенові волокна руйнуються фібробластами за допомогою фіброплазії, завдяки спеціальним ферментам (колагенази, протеїнази), що призводить до посиленого вироблення білків (колаген та еластин), які сприяють оновленню шару дерми. Внаслідок цих реакцій відбувається підтягування шкірного покриву на 20–25 %.
Головний абсорбер для лазера в середньому й далекому інфрачервоному випромінюванні – це вода в тканинах, причому всі реакції відбуваються при взаємодії лазера зі шкірним покривом та регулюються шляхом знищення саме водних елементів дермального шару. У цих взаємодіях є відмінності: СО2 лазер, крім відторгнення частини білкових клітин, має яскраво виражений тепловий ефект, що відбувається глибоко в тканинах, Er:YAG лазер впливає лише як інструмент абляції.