Кріохірургія

Кріодеструкція (Кріохірургія) - вид хірургічного лікування шляхом локального впливу наднизьких температур. Використовується для лікування різних доброякісних і злоякісних новоутворень шкіри.

Лікування шкірних проблем за допомогою кріохірургії

При цьому методі використовується рідкий азот - це прозора, без кольору і запаху рідина, незаймиста та не токсична, безпечна для впливу на біологічні тканини, температура кипіння якої становить -196°C, замерзання -204°C.

Вплив низької температури призводить до утворення кристалів льоду всередині клітин з наступним їх руйнуванням. Кріодеструкція належить до малоінвазивних методів лікування.

У нашій клініці використовується сучасний пристрій - кріодеструктор Brymill's Cry-Ac® з різними насадками, що дозволяють виконувати як контактний, так і безконтактний вплив на вогнища ураження шкіри.

ПЕРЕВАГИ МЕТОДУ

 1. Малотравматичний метод
 2. Локальна дія виключно на уражену ділянку
 3. Не потрібно використовувати анестезію, больові відчуття мінімальні
 4. Ефективний при ранніх стадіях злоякісних процесів
 5. Не потребує спеціальної підготовки перед процедурою
 6. Тривалість однієї процедури мінімальна (до 5 хвилин)
 7. Короткий період реабілітації після процедури
 8. Хороший косметичний ефект

Після кріодеструкції виникає легкий набряк і гіперемія (почервоніння) місця, де виконувалася маніпуляція, може бути відчуття оніміння цієї ділянки, ці явища є нормальною реакцією шкіри на процедуру і зникають протягом короткого часу.

ПОКАЗАННЯ ДЛЯ КРІОДЕСТРУКЦІЇ

 • вірусні бородавки
 • базальноклітинна карцинома шкіри, поверхнева форма
 • хвороба Боуена (плоскоклітинна карцинома in situ)
 • актинічний кератоз
 • сонячне лентіго
 • дерматофіброма
 • келоїдні рубці
 • контагіозний молюск

ЯК ВИКОНУЄТЬСЯ ПРОЦЕДУРА КРІОДЕСТРУКЦІЇ

Існує кілька методик:

 1. Метод «очерету» - рідкий азот наноситься за допомогою ватної палички. Цей метод поступово витісняється новими, оскільки при використанні цього методу дуже важко контролювати площу та глибину заморожування і зберігати потрібну температуру (-196 ° C) для ефективного видалення.
 2. Метод розпилення при якому використовується спеціальна апаратура, яка дозволяє більш точно і ефективно впливати на уражену ділянку.
 3. Кріозонд застосовується у випадках, коли патологічний осередок маленької площі і локалізується на делікатних зонах (повіки). При даній методиці відбувається безпосередній контакт кріозонда зі шкірою.

 

Перед процедурою проводяться огляд пацієнта і дерматоскопія.

Один сеанс кріодеструкції складається з 2-3 повторюваних циклів (заморожування-відтавання). Кількість необхідних сеансів залежить від виду новоутворення, його розміру і глибини ураження.

Під час процедури і відразу після неї можуть бути незначні дискомфортні відчуття (печіння, поколювання), вони зникають протягом декількох годин. На ділянці, на якій проводили кріодеструкцію, формується кірочка - так відбувається процес загоєння і починається формування рубця, який спочатку має рожевий або червоний колір і поступово починає блідніти та набувати кольору шкіри.

 

Рекомендації після процедури кріодеструкції:

 • обробляти зону інтересу неспиртовим розчином протягом 2-5 днів
 • не відвідувати сауни, лазні, басейни, аквапарки і не засмагати до моменту повного загоєння рани
 • не травмувати кірочку, що утвориться на місці рани