Біоревіталізація

Біоревіталізація є малоінвазивним способом корекції для отримання або відновлення зовнішнього естетичного вигляду шкірного покриву.

Суть процедури полягає в тому, що під шкіру або всередину неї вводиться нативна або стабілізована гіалуронова кислота (ГК), без використання чужорідних елементів. Сьогодні цей напрям у косметології вважається найбільш актуальним, який, до того ж, динамічно розвивається і регулярно поліпшується.

Методику, за якої застосовуються ін’єкційні засоби на основі високомолекулярної ГК в необхідній концентрації, було розроблено і представлено ​​в 2001 році лікарями з Італії (керівник групи професор А. Ді П’єтро). Вони ж і ввели термін «біоревіталізація», який застосовується в косметології.

ПЕРЕВАГИ ЦЬОГО МЕТОДУ ЛІКУВАННЯ

Основні переваги ін’єкцій нативної ГК:

  • мала інвазивність;
  • отримання швидкого клінічного й естетичного ефекту;
  • невелика кількість протипоказань;
  • рідко виникають ускладнення.

ПРИ ЯКИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ЦЕЙ МЕТОД

Біоревіталізація рекомендована в таких випадках:

  • сухість шкіри та її дегідратизація;
  • профілактика фотостаріння й коригувальні процедури;
  • зменшення пружності шкірних покривів з віком, втрата їх еластичності, поява зморшок різного розміру, зниження тургору;
  • підвищена чутливість шкіри, лущення, подразнення і почервоніння ділянок шкіри;
  • в’ялість шкірних покривів на обличчі, шиї, на кистях і в зоні декольте;
  • атрофічні зміни у вигляді рубців і стрий.

ЯК ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ЦЕЙ МЕТОД ЛІКУВАННЯ

Перед процедурою необхідно зробити демакіяж. Після цього лікар за бажанням пацієнта може провести процедуру знеболювання за допомогою п’ятивідсоткового крему «Емла» з ​​накладенням оклюзійної пов’язки на 15–30 хв.

Потім починають проведення биоревіталізації. Спеціаліст відкриває упаковку з препаратом безпосередньо перед його введенням так, щоб пацієнт це бачив, витягає одноразовий шприц, наповнений гіалуроновою кислотою, і розпочинає ін’єкції.

Майбутні місця уколів обробляються антисептиком, після чого препарат починають вводити під шкіру або всередину неї. За допомогою дуже тонкої голки лікар робить ін’єкції у заздалегідь намічені точки й використовує необхідну кількість препарату суворо відповідно до призначення. Щоб повністю обробити потрібну ділянку шкіри, знадобиться кілька уколів. Для цього можуть використовуватися різні техніки обколювання: точкова, лінійна або папульна.

При проведенні ін’єкцій окремими препаратами потрібно робити масаж, що розминає, тривалістю до 5 хвилин, щоб рівномірно розподілити введений засіб у тканинах. Потім накладаються стерильні серветки з марлі, просякнуті охолодженим фізіологічним розчином, що допомагають зняти набряки та еритему. Завершується процедура обробкою місць уколів антисептичними засобами й накладенням крему або мазі, які мають протизапальний ефект (Траумель С, Пантенол).

ТРИВАЛІСТЬ ПРОЦЕДУРИ

Одна процедура біоревіталізації триває в середньому від 30 до 50 хвилин, а загальний курс ін’єкцій гіалуроновою кислотою складається з 3–6 сеансів.