Імунобіологічна терапія

Біологічні препарати є лікарськими медичними засобами, основу яких складають природні компоненти глікопротеїни. Зараз для терапії застосовують з’єднання, що блокують ФНП (фактор некрозу пухлини) або молекули адгезії.

У лікуванні антагоністами ФНП використовується цитокін, який регулює безліч процесів, перебіг яких відбувається в організмі, в тому числі розвиток ембріона, метаболічні реакції, ангіогенез, функції імунної системи. Свій вплив він передає за допомогою ФНП-рецепторів.

ПЕРЕВАГИ ЦЬОГО МЕТОДУ ЛІКУВАННЯ

Біологічні препарати мають дію, патогенетично спрямовану на клітинному рівні, істотно зменшують симптоми захворювань і значно скорочують деструкцію тканин, у результаті чого поліпшується здоров’я і настає ремісія хвороби.

ПРИ ЯКИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ЦЕЙ МЕТОД

Терапія антагоністами ФНП застосовується при запаленнях, де домінантними патогенами є гранулоцити. Це такі захворювання, як псоріаз, артрит, ревматизм, запальні процеси в кишковику.

Традиційно біологічні препарати призначаються при важкій формі псоріазу шкіри, нігтьових пластин, суглобів, коли фотохіміотерапія та метотрексат не дають позитивних результатів.

ЯК ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ЦЕЙ МЕТОД ЛІКУВАННЯ

Приймання біологічних препаратів, їх дозування та тривалість застосування встановлює лікар індивідуально для кожного конкретного пацієнта. При цьому обов’язково обговорюються всі ризики, побічні ефекти й корисні властивості лікарського засобу, що фіксується документально.

Основні вимоги, яких слід дотримуватися при цьому методі лікування:

  • висока комплаєнтність, тобто суворе дотримання пацієнтом всіх рекомендацій лікаря;
  • регламентований індивідуальний підхід до імунобіологічного лікування;
  • обов’язкове регулярне обстеження пацієнта (моніторинг клінічних даних, лабораторні аналізи) через 1–3 місяці, особливо в разі надмірної активності симптомів;
  • при настанні стійкої ремісії активне застосування препаратів припиняють, поступово зменшуючи дозування або збільшуючи інтервал між прийомами ліків.

ТРИВАЛІСТЬ ПРОЦЕДУРИ

Нормальною тривалістю лікування біологічними препаратами вважається період у 6 місяців, два з яких ліки мають прийматися в стандартній дозі. Але тільки в тому разі, якщо в пацієнта немає суттєвої токсичності, через яку може обмежуватися доза та період проведення терапії.

Лікування повністю припиняється, якщо на біологічні препарати відсутня адекватна очікувана відповідь.