Ботулінотерапія

Ін’єкції ботулінічного токсину виду А (БТА) – це процедура малої інвазивності, яка застосовується в косметології, причому вона є поширеною і досить актуальною.

Введений у м’яз препарат БТА не дозволяє вивільнятися ацетилхоліну, який бере участь у нейром’язових передачах. Крім цього, уколи знижують тонус мускулатури, надаючи м’язам тривалу релаксацію, розгладжують мімічні зморшки різних розмірів і глибини.

ПЕРЕВАГИ ЦЬОГО МЕТОДУ ЛІКУВАННЯ

На відміну від інших косметологічних методик (контурна пластика, деякі види ліфтингу), заснованих на ін’єкціях різних препаратів, ботулінотерапія впливає на причину утворення шкірних складок, тобто вона знімає напруження і зменшує активність мімічних м’язів.

Зазвичай на шкірних покривах обличчя виділяють мімічні й статичні (утворені в результаті внутрішніх процесів, що відбуваються в дермі) зморшки. Ін’єкції БТА впливають тільки на зморшки мімічної природи, оскільки цей препарат не є ефективним у відновленні сполучних волокон тканин, оскільки релаксація м’язів нездатна розгладжувати такі шкірні складки.

Але й філери та інші елементи контурної пластики не розгладжують мімічні зморшки, оскільки не можуть впливати на подібні складки шкірного покриву. При правильному застосуванні ботулінотерапії можна домогтися певного ефекту ліфтингу (підтяжки) на окремих ділянках обличчя, найчастіше це зона брів. Річ у тому, що деякі зморшки мімічного походження складаються з пари антагоністів, тобто одні опускають шкіру, а інші її піднімають. Релаксація м’язів, що опускають, сприяє впливу на певну зону шкіри тільки тих, що піднімають, і візуально це виглядатиме, як піднята й підтягнута шкіра.

ПРИ ЯКИХ ЗАХВОРЮВАННЯХ ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ЦЕЙ МЕТОД

Результат від використання ботулінічного токсину буде помітний через 7–14 днів після проведення процедури, і може зберігатися протягом 2-х, 3-х або навіть 8-ми місяців. Така різниця в часових проміжках залежить від таких факторів:

  • кількість застосованого препарату;
  • об’єм м’язової тканини;
  • концентрація введеного ботулінічного токсину;
  • ступінь метаболічного процесу пацієнта;
  • персональні характеристики організму.

Після того як дія БТА закінчується, м’язи повністю відновлюють свою активність, тому, щоб зберегти результат розгладження зморшок і шкірних складок, ботулінотерапію необхідно застосовувати повторно.

ЯК ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ЦЕЙ МЕТОД ЛІКУВАННЯ

Перед введенням препарату БТА ділянку шкіри протирають хлоргексидином (розчин 0,25–0,5 %), потім для знеболювання проводять місцеву анестезію, яка полягає в обробці шкірного покриву кремом, що містить анестетик (лідокаїн).

Ботуліновий токсин вводиться за допомогою спеціальних інсулінових шприців без знімної голки, діаметр якої варіюється від G30 до G32, а довжина може бути 6, 9 або 13 міліметрів.

ТРИВАЛІСТЬ ПРОЦЕДУРИ

Один сеанс ботулінотерапії триває в середньому від 20 до 30 хвилин.