Біопсія вартового лімфатичного вузла (SLNB)

Наявність або відсутність клітин меланоми в лімфатичних вузлах є одним з найважливіших прогностичних факторів, які ми маємо, оскільки це вказує на високий ризик поширення меланоми на віддалені ділянки в організмі.

Це спеціалізована процедура, яка виконується для визначення того, чи поширилися клітини меланоми на лімфатичні вузли. Якщо меланома поширилася, вона зазвичай поширюється на лімфатичні вузли, найближчі до області первинної меланоми. Сторожові лімфатичні вузли є першими з тих лімфатичних вузлів, які отримують дренаж від первинної пухлини, і, отже, ті, у яких найімовірніше є клітини меланоми, якщо будь-яка з них поширилася.

ПОКАЗАННЯ ДЛЯ ЦІЄЇ ДІАГНОСТИКИ

SLNB зазвичай розглядається, коли вірно одне або кілька з наступного:

 -Глибина меланоми дорівнює або перевищує 1,0 мм
 -Зустрічається виразкова пухлина будь-якої товщини
 -Краї, взяті під час біопсії, є позитивними на меланому
 -Відбувається лімфоваскулярна інвазія (бачити ракові клітини в лімфатичних каналах або кровоносних судинах)

ОБЛАДНАННЯ, ЩО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ

Клініка EuroDerm оснащена найсучаснішим обладнанням, у тому числі є апарат IC-Flow™ Imaging System — це портативна камера Diagnostic Green, затверджена CE, яка візуалізує та записує
якісна флуоресценція тканин для лікарів.

Камера використовується як допоміжний метод для оцінки тканинної перфузії та пов’язаної з нею тканинної циркуляції в тканинах та вільних клаптів, що використовуються в пластичній, мікрореконструктивній хірургії, процедурах трансплантації органів та візуалізації лімфатичного потоку.