Молекулярно-генетична діагностика алергічних захворювань

Молекулярно-генетична діагностика є одним із сучасних та відносто нових методів обстеження організму. Він дозволяє з високою точністю і за короткий проміжок часу виявити вірусні та інфекційні захворювання, визначити мутації генів, які призводять до патологій, а також оцінити ступінь ризику виникнення спадкових захворювань. Це лише малий перелік тих можливостей, які дає ця діагностика в дослідженні ДНК.

Головний плюс молекулярно-генетичного діагностування – це мінімальне медичне втручання, оскільки всі дослідження ведуться in vitro, тобто поза організмом, у пробірках. Цей метод ефективний навіть при виявленні патологій і захворювань у ембріонів, у людей з важкими ускладненнями та в ослаблених пацієнтів.

Основним матеріалом, який беруть для дослідження, є венозна кров, хоча виділити ДНК/РНК можна і з інших тканин і рідких субстанцій: слина, зскрібки зі слизових оболонок, волосяні цибулини, нігтьові пластини, виділення зі статевих органів і т. ін. Молекулярне діагностування дозволило зробити істотний внесок в персоналізовану медицину, адже завдяки їй стало можливо врахувати всі особливості кожної людини при його обстеженні та призначення правильного лікування.

ПОКАЗАННЯ ДЛЯ ЦІЄЇ ДІАГНОСТИКИ

За допомогою молекулярної діагностики виявляються ризики виникнення та розвитку алергічних реакцій. Цей метод дозволяє персоналізувати лікування астми, алергічного риніту й різних видів дерматиту.

ОБЛАДНАННЯ, ЩО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ

Тестування при молекулярному діагностуванні проводиться на лабораторному устаткуванні для ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція).