Шкірні патч-тести

Патч-тестування використовується для діагностики контактної алергії. Набір алелергенів (їх гаптени) наносять на шкіру за допомогою діагностичної системи на гіпоалергенному пластирі на два дні. Після чого оцінку результатів лікар проводить на 2, 4 та 7-ий день.

Патч-тести з гаптенами закріплюються на спині зверху. Не рекомендується робити аплікацію на хребті, лопатках, а в жінок – на тих місцях, де проходять бретельки бюстгальтера. Якщо в пацієнта підвищена жирність шкіри, ділянку, на яку буде накладено пластир, попередньо знежирюють, протираючи спиртом, щоб поліпшити зчеплення з патч-тестом. При збільшеному волосяному покриві спини його необхідно прибрати (зрізати або збрити волосся), щоб пластир патч-тесту не відклеївся під час дослідження.

Щоб відзначити першу і п’яту камери кожного пластиру, на тілі пацієнта роблять розмітку спеціалізованим маркером. Потім накладають патч-систему, і з цього моменту починається 48-годинний період тестування, протягом якого всі прикріплені пластирі мають залишатися на шкірі.

Під час дослідження не можна піддавати накладений пластир впливу сонячних променів (ультрафіолету), вживати в будь-якому вигляді глюкокортикоїди та лікарські засоби, що впливають на стан імунної системи. Протягом усього періоду перебування (48 годин) на тілі патч-тестів системи IQ Ultra ™ протипоказані інтенсивні фізичні вправи, навантаження та водні процедури. До початку дослідження лікар повинен ознайомити пацієнта з усіма умовами проведення тестування й дати йому підписати інформаційну угоду.

Через 48 годин (на другий день) після прикріплення патч-тестів їх знімають, але результати дослідження оцінюють через 48 годин після видалення пластиру, тобто на четвертий день з початку тестування.

Більшість гаптенів проявляють свою дію лише на 4–5 день з моменту дослідження. Але існують такі речовини, дія яких проявляється через п’ять або сім днів після зняття патч-тестів. Це:

  • деякі види барвників;
  • метали: нікель, хлорид кобальту і паладію, калій, натрій і їх похідні;
  • окремі лікарські препарати;
  • консерванти;
  • клейкі субстанції: формальдегідні та епоксидні смоли, тімерозол та інші.

Тому для виявлення алергії на названі речовини потрібне повторне зчитування результатів, яке здійснюється через тиждень після початку дослідження.

Якщо у пацієнта є алергічна реакція на будь-який гаптен, внесений у патч-тест-систему, то в нього з’являться невеликі висипання, схожі із симптомами екземи, які будуть видні на місцях, що тісно контактували з алергенами.

Результати тестування за допомогою патч-системи оцінюються за критеріями, які рекомендує Міжнародна дослідницька організація з вивчення контактних дерматитів (ICDRG). Для зручності зчитування результатів шкала розміщена на спеціальній лінійці.

Всі отримані результати досліджень заносяться в скринінг-карту, а пацієнт отримує докладні рекомендації з профілактики та лікування виявленого дерматиту. Також докладно висвітлюються всі питання, пов’язані з речовиною, на яку виникає алергічна реакція: CAS або його унікальний ідентифікатор, де ця речовина найчастіше зустрічається, які можуть бути похідні від цього гаптена, як мінімізувати ризик загострення захворювання тощо.

Якщо в пацієнта виявлено ​​алергічну реакцію на нікель і кобальт, йому необхідно постійно мати при собі спеціальні експрес-тести Chemo Nickel Test ™ або Chemo Cobalt Test ™. За їх допомогою можна швидко виявити ці речовини на металевих поверхнях (предмети побуту та вжитку, ювелірні вироби), що вбереже пацієнта від купівлі цих алергенів і контакту з ними, та заощадить при цьому кошти та позбавить від загострення й подальшого лікування дерматиту.

ПОКАЗАННЯ ДЛЯ ЦІЄЇ ДІАГНОСТИКИ

Діагностичні системи на основі патч-тестів застосовуються для виявлення у пацієнтів атопічних і контактних алергічних дерматитів, а також дисгідротичної екземи кінцівок.

ОБЛАДНАННЯ, ЩО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ

Патч-тести – це нанесення на окремі ділянки шкірного покриву особливих гіпоалергенних пластирів з гаптенами, які були відібрані та рекомендовані в результаті численних і багаторічних досліджень міжнародними організаціями з вивчення контактних дерматитів (ICDRG, EEСDRG, NACDG та ін.). Такий підхід забезпечує стандартизовані правила тестувань, що проводяться в різних людей.