Карта родимок

Жоден лікар, оглядаючи пацієнта із тисячами родимок, фізично не здатний запам'ятати кожну з них, а тим більше зауважити, чи сталися в них якісь зміни або з'явилися нові. Тому дерматологу і пацієнтові доводиться разом розбиратися у цьому і витрачають на огляд дуже багато часу. Для прискорення цього процесу і отримання повної картини змін, які відбуваються на шкіряному покриві, використовуються сучасні технології та устаткування. Для адекватного обстеження пацієнта з численними родимками, застосовується один з найбільш новітніх способів діагностування - «Карта родимок».

Карта родимок (картування шкіри) - це інноваційний метод, який полягає в фотографуванні всього шкірного покриву з наступним автоматичним аналізом всіх пігментних новоутворень шкіри (родимок). Дозволяє діагностувати меланому шкіри на самих ранніх стадіях.

Автоаналіз виконується спеціальною комп'ютерною програмою, завдяки якій досліджується кожна родимка і пляма, причому з впровадженням певного алгоритму, заснованого на виявленні трьох критеріїв:

  • розмір новоутворення;
  • зовнішній вигляд його форми;
  • пігментний колір.

При будь-якій зміні одного з параметрів система автоматично їх виявляє, ставить спеціальний маркер на цю/ці родимки певним чином і виводить результати на монітор. Так саме відбувається і при наступних картуваннях шкіри, коли всі новоутворення автоматично скануються і аналізуються. Якщо програма виявить на тілі пацієнта нову родимку або пігментну пляму, вона миттєво повідомить про це.

Після того, як за допомогою автоаналіза будуть виявлені потенційно небезпечні шкірні новоутворення, фахівець приступає до більш глибокого дослідження кожного з них за допомогою інших видів діагностики, зокрема дерматоскопія з впровадженням цифрових пристроїв.

ПОКАЗАННЯ ДЛЯ ЦІЄЇ ДІАГНОСТИКИ

Регулярно проходити профілактичний огляд у дерматоонколога і перевіряти шкірні покриви необхідно у наступних випадках:

  • якщо раніше було діагностовано меланому;
  • якщо це захворювання було у когось з батьків;
  • якщо на тілі є атипові родимки та пігментні плями, тобто їх форма неправильна, вони мають різний колір і НЕ чітко окреслені межі;
  • якщо з'являються нові родимки, які швидко змінюють свої параметри або починають свербіти;
  • якщо раніше були сонячні опіки;
  • якщо людина має світлий фототип шкірного покриву;
  • якщо людина любить відвідувати солярій.

Карта родимок створюється в тому випадку, коли на шкірі пацієнта налічується понад 50 утворень.

ОБЛАДНАННЯ, ЩО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ

У клініці EuroDerm застосовується тільки найсучасніше обладнання. Наприклад, новітня модель цифрового дерматоскопа FotoFinder® німецького виробництва дає можливість досліджень кожну родимку з різним збільшенням (від 20 до 800 разів) і автоматично реєструє всі характеристики утворень - розміри (діаметр, площа), рівень розмитості кордонів, включення пігментованих і судинних елементів.

Завдяки спеціальній функції Automated Total Body Mapping, меланому можна діагностувати на ранніх стадіях її розвитку, так як застосовується двоетапний спосіб цифрового спостереження. Цей метод став революційним в діагностиці шкірних захворювань, оскільки в ньому ефективно поєднується відеодерматоскопія з картуванням всього шкірного покриву.

Всі отримані зображення зберігаються в загальній базі даних, яка надійно захищена. Після проведення обстеження пацієнту видається роздруківка з його результатами і дерматоскопічні фотографії, а фахівець проводить консультацію щодо подальших дій. Для ефективного відстеження змін в родимках та вчасно виявити новоутворення на шкірі, необхідно карту родимок складати 1 раз в рік.