Фототрихограма

Фототрихограма є неінвазивним способом діагностики, завдяки якому проводиться якісне та кількісне оцінювання волосся. Спочатку певну ділянку волосистої частини голови знімають великим планом, а потім проводиться детальне дослідження цієї ділянки за допомогою спеціальної комп’ютерної програми Trichoscan від FotoFinder, розробленої в Німеччині.

Фототрихограма – це аналіз і дослідження невеликої зони, розмір якої не перевищує 1 см², з інтервалом у 3 дні. Волосся на обраній ділянці зрізують до 1 мм та її фотографують. Площа цієї ділянки невелика, і на голові вона вибирається в тому місці, де найменше порушить загальний вигляд зачіски. При довжині волосся у пацієнта понад 2 см аналізовану зону буде практично не видно, а коли через 1,5–2 місяці волосся виросте, поголену зону неможливо буде відрізнити від решти зачіски.

Через 3 дні після того, як волосся було зрізане, цю зону знову оцінюють. У цій зоні волосся фарбують у чорний колір для кращого контрасту, роблять цифровий знімок і аналізують кількісні показники росту волосся.

Фототрихограма заснована на тому, що волоски, що перебувають у стадії росту, збільшуються в довжині на 10 мм на місяць, або на 1 мм за 3 дні. Тому на поголеній ділянці волосся, що в стадії росту, буде довшим на 1 мм, а те, що «відпочиває», залишиться таким само, як після стрижки.

Завдяки цьому методу оцінюється щільність волосяного покриву на одиницю площі, визначається кількість активно зростаючих волосків на 1 квадратний сантиметр, підраховується кількість фолікулів у стадії «відпочинку», кількість товстих термінальних волосків і їх співвідношення до загальної кількості. Також дізнаються кількість тонких і пушкових волосків.

ПОКАЗАННЯ ДЛЯ ЦІЄЇ ДІАГНОСТИКИ

Зараз фототрихограма визнана в усьому світі та широко використовується для виявлення клінічної картини в трихології, оскільки доступна й завжди допомагає з високою точністю поставити діагноз. Цей метод дозволяє виявити на ранніх стадіях такі патології, як андрогенетична алопеція (АГА), причому правильно визначити симптоми та відокремити їх від ознак інших захворювань, які мають схожий перебіг патологічного процесу. Крім цього, фототрихограма дає можливість оцінити результати застосовуваного лікування.

ОБЛАДНАННЯ, ЩО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ

Пристрій FotoFinder Trichoscan застосовується для діагностування методом «фототрихограма» і дозволяє в цифровому вигляді зареєструвати випадіння волосся в кількісному вираженні, причому з дуже високою точністю. Всі необхідні параметри й показники росту волосся та облисіння визначаються швидко, якісно, і не завдаючи пацієнту больових відчуттів.

Експертна система автоматично підраховує фолікулярні одиниці та кількість волосся, визначає їх щільність, товщину, вираховує середню довжину, швидкість росту, а також оцінює параметри пушкових і термінальних волосків.