Флуоресцентна діагностика

Флуоресцентна діагностика (ФД) - це безболісний метод визначення вогнищ атипових клітин і справжніх кордонів пухлини шкіри, який дозволяє підібрати найбільш ефективний метод лікування.

Суть цієї діагностики в тому, що молекули фотосенсибілізатора поглинають енергію світла, і він переходить в збуджений стан. Потім ФС швидко приймає первинний стан, віддаючи при цьому отриману енергію іншим молекулам, або виділяє кванти флуоресценції.

Як проходить процедура?
Фотосенсибілізатор вводиться в організм пацієнта або наноситься на потрібні ділянки шкіри. Через деякий час в клітинах ураженої тканини відбувається накопичення максимальної концентрації ФС. Після цього патологічну ділянку опромінюють лазером, і уражені тканини набувають світіння малинового кольору. Це дає можливість лікарю визначити межі патології, виявити ступінь накопичення фотосенсибілізатора в пухлини і новоутворені вогнища захворювання.

Тривалість флуоресцентної діагностики складає 3 години і проводять її амбулаторно.

Після закінчення даного методу діагностування протягом доби пацієнт не повинен піддаватися впливу сонячних променів і перебувати в приміщеннях, які дуже сильно освітлені. Це пов'язано з тим, що фотосенсибілізатор, що вводиться в організм, істотно збільшує чутливість шкіри до ультрафіолету.

ПОКАЗАННЯ ДЛЯ ЦІЄЇ ДІАГНОСТИКИ

Флуоресцентна діагностика є безболісним способом визначення захворювання шкіри, який використовується в дерматоскопії і дозволяє виявити субклінічні осередки, невидимі неозброєним поглядом, щоб прийняти адекватне рішення щодо радикального лікування пухлин.