Діагностика холодової алергії

Холодову алергію діагностують на сучасному приладі TempTest®. Цей медичний апарат має клас IIa і застосовується для того, щоб поставити точний діагноз у разі підозри на холодову або теплову кропивницю, а також за його допомогою визначається активність і ступінь захворювання.

Алергія на тепло та холод є однією з форм фізичної кропив’янки. Холодовий вид виникає при контакті з низькими температурами (нижчими від температури шкіри), в результаті з’являються печіння, свербіж, і може розвинутися ангіоневротичний набряк. Такі ж симптоми можуть бути викликані й алергією на тепло, коли шкіра контактує з температурою, що може бути такою само, як температура шкірних покривів, або вища за неї.

Прилад TempTest® дозволяє створювати температуру в діапазоні 4–44 °C для подальшого контактування зі шкірою. При холодовій алергії в результаті використання апарату на тому місці, яке було піддано значенням температур від рівної до порогової, утворюється пухир. Порогова температура в цьому випадку є найвищим значенням, при якому з’являються пухирі.

При тепловій кропивниці в результаті тестування на пристрої TempTest® пухир з’явиться на тій ділянці шкірного покриву, який піддався впливу температури, що дорівнює граничному значенню, або вище за нього. У цьому випадку гранична температура є найменшою, при якій виникають пухирі.

При тестуванні на апараті TempTest® побічних ефектів практично не буває. Під час його проведення на місцях впливу низької або високої температури іноді з’являється відчуття дискомфорту, яке швидко й без будь-яких наслідків зникає, коли завершиться тест.

Якщо тестування на алергію дає позитивний результат, то пухир, що утворився, може зберігатися протягом хвилини або декількох годин, іноді його поява супроводжується свербінням та печінням шкіри. Через нетривалий час пухир зникає, не залишаючи по собі негативних наслідків.

ПОКАЗАННЯ ДЛЯ ЦІЄЇ ДІАГНОСТИКИ

Цей вид діагностики використовується для виявлення таких захворювань, як алергія на холод або тепло, хронічна та контактна кропив’янка, а також для диференціального діагностування проблем шкірних покривів. Принцип діагностики полягає в реакції організму на холод або тепло.

Холодова алергія може виникнути в таких випадках:

 • різка зміна температурного режиму, наприклад, коли людина з теплого приміщення виходить на вулицю взимку, а особливо в дощову та вітряну погоду;
 • контактування з холодними предметами та водою. Це може бути миття посуду, вживання охолоджених напоїв та харчових продуктів, купання в басейні або природному водоймищі, прибирання приміщень.

Холодова алергія проявляється практично відразу (протягом декількох хвилин) після впливу низької температури, коли на відкритих ділянках шкірного покриву (руки, обличчя) з’являються плямисті висипання або виникають пухирі. Загальне переохолодження може привести до тяжких симптомів: набряку Квінке, ускладненого дихання, риніту та кон’юнктивіту, падіння тиску, висипань на шкірі навіть під одягом, особливо на стегновій частини. Від теплої температури всі симптоми поступово зникають.

Спровокувати холодову кропив’янку можуть такі чинники:

 • наявність алергії на пилок рослин, харчові продукти, мийні засоби та ін.;
 • проблеми зі щитовидною залозою;
 • захворювання сполучних тканин (червоний вовчак);
 • поява злоякісних пухлин;
 • захворювання печінки;
 • деякі види інфекцій (ангіна, сифіліс, мікоплазмена пневмонія);
 • ураження органів паразитичними черв’яками (гельмінтози);
 • тривалий період лікування антибактеріальними засобами;
 • хронічні форми захворювання шкіри (псоріаз, екзема та інші).

ОБЛАДНАННЯ, ЩО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ

Щоб правильно поставити діагноз, використовують спеціальний апарат TempTest, а результати оцінюють за одноразовим трафаретом.