Холодову алергію діагностують на сучасному приладі TempTest®. Цей медичний апарат має клас IIa і застосовується для того, щоб поставити точний діагноз у разі підозри на холодову або теплову кропивницю, а також за його допомогою визначається активність і ступінь захворювання.
Діагностика холодової алергії

Алергія на тепло та холод є однією з форм фізичної кропив’янки. Холодовий вид виникає при контакті з низькими температурами (нижчими від температури шкіри), в результаті з’являються печіння, свербіж, і може розвинутися ангіоневротичний набряк. Такі ж симптоми можуть бути викликані й алергією на тепло, коли шкіра контактує з температурою, що може бути такою само, як температура шкірних покривів, або вища за неї.
Прилад TempTest® дозволяє створювати температуру в діапазоні 4–44 °C для подальшого контактування зі шкірою. При холодовій алергії в результаті використання апарату на тому місці, яке було піддано значенням температур від рівної до порогової, утворюється пухир. Порогова температура в цьому випадку є найвищим значенням, при якому з’являються пухирі.
При тепловій кропивниці в результаті тестування на пристрої TempTest® пухир з’явиться на тій ділянці шкірного покриву, який піддався впливу температури, що дорівнює граничному значенню, або вище за нього. У цьому випадку гранична температура є найменшою, при якій виникають пухирі.
При тестуванні на апараті TempTest® побічних ефектів практично не буває. Під час його проведення на місцях впливу низької або високої температури іноді з’являється відчуття дискомфорту, яке швидко й без будь-яких наслідків зникає, коли завершиться тест.
Якщо тестування на алергію дає позитивний результат, то пухир, що утворився, може зберігатися протягом хвилини або декількох годин, іноді його поява супроводжується свербінням та печінням шкіри. Через нетривалий час пухир зникає, не залишаючи по собі негативних наслідків.