Новини та статті

05 серпня 2020

Як доглядати за шкірою рук в умовах частого миття та дезінфекції?

Правильне миття рук є одним з найефективніших способів запобігти поширенню інфекції, в тому числі і COVID-19. Також використовуються дезінфікуючі розчини на основі спиртів (70% і вище), хоча вони менш ефективні в порівнянні з миттям рук з милом.

Дерматологи вважають, що часте миття рук, хоча і є надійним способом позбутися від інфекції, може призвести до посилення проблем з сухістю шкіри.

 

Чому часте миття і дезінфекція можуть викликати сухість шкіри?

Коли ми миємо руки з використанням мила, з нашої шкіри змиваються не тільки бруд і мікроби. Наша шкіра покрита прозорою захисною плівкою, яка складається з ліпідів (ліпідна мантія) і саме під час частого миття, вона теж порушується, що призводить до сухості рук і в подальшому може спровокувати утворення тріщин. Тріщини, що утворилися на шкірі, можуть збільшити ризик зараження інфекцією, а також привести до таких наслідків як екзема.

 

як зберегти руки чистими і зволоженими?

Ось що рекомендують дерматологи:

  1. Мийте ваші руки протягом 20 секунд в теплій воді. Приділяйте особливу увагу міжпальцевим проміжків і області нігтів. Використовуйте м'яке мило без ароматизаторів.
  2. Просушіть ваші руки одноразовим паперовим рушником, але так, щоб руки залишалися злегка вологими і відразу ж нанесіть крем для рук або мазь.
  3. Нанесіть невелику кількість (горошину) зволожуючого крему на руки і не забудьте нанести його на кінчики пальців і область нігтів. Використовуйте засоби, які не містять ретинолу, антивікові сироватки, алергени і ароматизатори. Вони менше дратують шкіру. Зволожуючі засоби повинні бути зручні у використанні. Наприклад, у вигляді тюбика. Не використовуйте лосьйони, вони мають водну основу, що в свою чергу може погіршити стан ваших рук.
  4. Якщо ви протягом дня користуєтеся дезінфікуючими засобами, то після їх нанесення почекайте поки вони висохнуть і тільки на сухі руки нанесіть ваш крем або мазь.
  5. Нічний час - це дійсно відмінний час, щоб дати відпочити вашій шкірі. Якщо у вас дуже суха шкіра, ви можете наносити креми або мазі і надягати поверх бавовняні рукавички.

Дбайте про шкіру правильно, і вона віддячить Вам своєю шовковистістю і ніжністю.

З турботою про Вас, клініка EuroDerm.