Новини та статті

10 серпня 2020

Висипання на шкірі обличчя при носінні маски. Що робити?

Ситуація з поширенням коронавирусной інфекції вимагає від нас носити маски регулярно і в деяких випадках протягом тривалого періоду часу. Поки ми закриваємо роти і носи, щоб зупинити поширення COVID-19, виявляється нова проблема - виникнення прищів під маскою.

Коли ви дихаєте або говорите, ваша маска затримує багато гарячого повітря. Таке повітря створює тепле, вологе середовище та ідеальні умови для зростання грибків, бактерій і навіть демодекса (це тип кліщів, які живуть на нашій шкірі). Тертя маски, яка щільно прилягає до шкіри, призводить до подразнення і запалення.

Тертя маски і тепле повітря під нею можуть сприяти загостреню вугрів і розацеа, а також так званого періорального дерматиту (коли навколо носа і рота з'являються дрібні прищики і гнійнички). Для всіх цих станів з'явився новий термін "маскне" (маскове акне).

Чи може макіяж, лосьйони або сонцезахисний крем приводити до “маскне”?

Використання зволожуючих лосьйонів і сонцезахисного крему допомагає заспокоїти і збалансувати мікрофлору шкіри.

Шар зволожуючого крему (більш тонкий, якщо у вас жирна шкіра або схильність до акне, і товстіший, якщо у вас чутлива або схильна до екземи шкіра) або навіть крем для засмаги, що містить цинк або титан, може допомогти вашій шкірі, виконуючи роль бар'єру від будь-якого тертя або подразнення.

Під звичайними масками можна нанести легкий шар макіяжу. Якщо ви носите респіратор N-95, який можна використовувати багато разів, плями від макіяжу можуть обмежити можливість повторного використання або повного очищення. У цьому випадку не варто наносити макіяж.

Чи може волосся на обличчі викликати проблеми?

Волосся на обличчі може стати проблемою через щільне прилягання маски та накопичення під нею теплого повітря і вологи від поту.

Якщо вам доводиться носити маску протягом тривалого періоду часу, і ви не можете вмитися і зробити перерву в носінні маски хоча б на півгодини, можна використовувати простий тонік з альфа-гідроксикислоти або гамамелісу, щоб освіжити шкіру і запобігти проблемам. Тільки переконайтеся, що ваша шкіра обличчя і борода повністю висохли, перш ніж надягати маску. Умивання обличчя і очищення шкіри необхідно проводити як до носіння маски, так і після зняття маски.

Періодичне вмивання обличчя шампунем від лупи, що містить кетоконазол або сульфід селену, також заспокоює шкіру і допомагає видалити надлишки дріжджового грибка, особливо навколо носа і рота.

Люди часто обробляють маску продуктами, що містять бензоїл пероксид. Якщо ви підете цим шляхом, пам'ятайте, що бензоїл пероксид може вибілювати або фарбувати тканину вашої маски.

Декілька разів на тиждень можна наносити відлущувальні засоби на шкіру обличчя. Якщо ваша шкіра схильна до акне, підберіть собі що-небудь з саліцилової кислотою.

Одноразову маску треба міняти на нову кожні 2 години! Не забувайте регулярно міняти маску, доглядайте за шкірою та бережіть себе і оточуючих!