Новини та статті

05 березня 2020

Червоний плоский лишай

Червоний плоский лишай - захворювання шкіри, з групи папули-сквамозних дерматозів в яку також входить парапсоріаз і псоріаз.

ПРИЧИНИ

Точна причина виникнення червоного плоского позбавляючи невідома. Часто захворювання виникає на тлі глистових інвазій або вірусних інфекцій. Нові висипання можуть з'являтися на місцях травми шкіри (опіки, порізи, натертості від одягу).

КЛІНІКА

Існує кілька форм червоного позбавляючи, але найчастішим елементом висипки є папула. Вона має багатокутну форму, рожевого кольору з фіолетовим відтінком і характерним блиском на поверхні. Локалізується часто висип на кінцівках, тулуб, рідше на обличчі. Часто супроводжується свербінням.

ДІАГНОСТИКА

У більшості випадків, діагноз не складає труднощів. Але в разі атипового перебігу, можливо знадобиться біопсія шкіри для Дифдіагностика з іншими захворюваннями такими, як парапсоріаз або псоріаз.

Крім того, важливо визначити фонові особливо інфекційні захворювання які могли привести до появи червоного плоского лишаю, включаючи герпетическую інфекцію, гепатит, ангіни та інші.

Також потрібно виключити хвороби щитовидної залози та інші ендокринні відхилення, які можуть викликати загострення цього захворювання.

Для лабораторної діагностики при червоному плоскому лишаї використовують загальний аналіз крові, біохімічний аналіз крові, аналізи калу і сечі.

ЯК МИ ЛІКУЄМО ЧЕРВОНИЙ ПЛОСКИЙ ЛИШАЙ

Лікування проводиться амбулаторно. Починається лікування з підбору догляду за шкірою. Застосовуються кортикостероїдні мазі, середнім курсом близько 4-6 тижнів.

Дуже ефективна фототерапія, курс 20-25 процедур дозволяє добитися ремісії в більшості випадків. У рідкісних випадках необхідно внутріочаговое введення протизапальних засобів. Для зняття свербіння призначаються антигістамінні препарати, при необхідності седативні засоби.

При необхідності проводиться противоглистную терапія, і лікування вогнищ хронічної інфекції (тонзиліт, карієс, дисбактеріоз і т. П.)

При червоному лишаї ремісія стійка і тривала, в разі якщо вдається визначити причину викликала захворювання у конкретної людини і її скорегувати.