Новини та статті

10 грудня 2019

Кільцеподібна гранульома

Кільцеподібна гранульома - це шкірне захворювання, яке характеризується появою, щільних висипань тілесного, рожевого або синюшного кольору, поодинокі або множинні, кільцеподібної конфігурації, переважно на тильній поверхні кистей, стоп, ліктів і колін.

Найчастіше зустрічається у дітей шкільного віку та молодих людей, хоча може спостерігатися і у дорослих. У жінок зустрічається в 2 рази частіше, ніж у чоловіків.

 

ЯК ВИГЛЯДАЄ КІЛЬЦЕПОДІБНА ГРАНУЛЬОМА?

Кільцеподібна гранульома проявляється у вигляді кільцеподібних папул або бляшок тілесного, рожевого або фіолетового кольору, не покритих лусочками, які розташовуються на зовнішньому кордоні. Найчастіше це ізольовані висипання, але можуть зустрічатися і численні папули на всьому тілі, при генералізованих формах.

Підшкірні осередки (найчастіше спостерігаються у дітей) є щільними вузлами. Розташовані, як правило, на передній поверхні гомілок, на пальцях і на волосистій частині голови, шкіра над вузлами не змінена.

ПРИЧИНИ ПОЯВИ КІЛЬЦЕПОДІБНОЇ ГРАНУЛЬОМИ

Точної причини виникнення кільцеподібної гранульоми невідомо, є припущення, що це результат реакції імунної системи. Зараз проходить ряд досліджень по встановленню взаємозв'язку між кільцеподібної гранульоми і цукровим діабетом. Кільцеподібна гранульома не є наслідком внутрішнього захворювання, але вона може мати взаємозв'язок з патологією інших органів і систем, тому необхідна консультація дерматолога для повного обстеження та встановлення можливих причин.

Зазвичай гранульома не має інших симптомів, крім шкірних, які з часом зникають і не залишають шрамів.

НА що схожа кільцеподібна гранульома

Кільцеподібну гранульому необхідно диференціювати з захворюваннями з кільцеподібними висипаннями, такими як хвороба Лайма, монетовидний екземою, трихофитией гладкої шкіри (лишай). Для того що б точно встановити діагноз необхідно проконсультуватися з лікарем.

ЯКІ обстеження необхдно проводити для виявлення кільцеподібної гранульоми

Клінічна картина кільцеподібної гранульоми досить специфічна, тому Ваш дерматолог може поставити діагноз за зовнішнім виглядом. Для уточнення діагнозу іноді необхідно проводити біопсію або аналіз на грибок.

ЛІКУВАННЯ кільцеподібнної гранульоми

Поодинокі шкірні елементи виникають спонтанно і не супроводжуються суб'єктивними відчуттями, більшість з них мимоволі дозволяються протягом декількох місяців або років і лікування не потрібно. Поширені висипання можуть існувати роки і мають більш впертий перебіг, улучшающиеся взимку і погіршуються влітку.

При симптоматичних або поширених висипаннях можуть призначатися місцеве лікування у вигляді крему з кортикостероїдом, пімекролімусом, такролімусом або внутріочаговое введення кортикостероида. З огляду на можливі побічні дію кортикостероїдних препаратів необхідно, щоб Ваш дерматолог підібрав Вам правильний препарат і схему застосування.

PUVA терапія також може використовуватися для лікування стійких або генералізованих форм. ПУВА - це ультрафіолет спектру А з застосуванням препарату який робить шкіру більш чутливою до ультрафіолету. Це може бути препарат який наноситься у вигляді крему або розчину, або системний, який приймається всередину.