ПОБІЧНА ДІЯ ГОРМОНІВ НА ОРГАНІЗМ
По-перше, при такому шляху введення кількість гормону вкрай висока і для того, щоб домогтися протизапального ефекту в шкірі, та сама концентрація гормону потрапляє майже в усі органи. Але гормони, як відомо, мають ряд побічних дій — від розтяжок, ожиріння і вугрової висипки, до підвищеного тиску, стероїдних виразок та діабету.
Але найголовніше, системні гормони, потрапляючи в організм в надлишку, повністю розбалансовують перебіг псоріазу. І, після короткочасного позитивного ефекту, наступне загострення стає ще більш агресивним і поширеним. У всіх розвинених країнах системне застосування гормонів виключено з протоколів лікування псоріазу.
ЯКІ Ж ГОРМОНИ МОЖНА ВИКОРИСТОВУВАТИ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ ПСОРІАЗУ?
Тільки кортикостероїдні мазі для зовнішнього застосування. Сучасні креми, мазі, лосьйони створені таким чином, що діють виключно в місці нанесення, вони знижують запалення в шкірі, не всмоктуючись у кров і не змінюючи при цьому гормональний фон організму. Єдина небезпека від гормональних мазей може бути при їх невірному застосуванні, тому рекомендуємо не займатися самолікуванням, а звернутися до лікаря-дерматовенеролога, фахівця з даної проблеми.