Новини та статті

26 серпня 2020

Догляд за шкірою в умовах карантину, масок і дезінфекції

Одноразові медичні маски і тканинні бавовняні рукавички менш травматичні для шкіри обличчя і рук. В умовах необхідності носити засоби захисту кращим варіантом будуть одноразові маски, оскільки з використанням багаторазових зростає ймовірність виникнення вторинної інфекції, а гумова окантовка респіраторів може викликати роздратування і алергічний дерматит.

Особам з чутливою шкірою, слід з особливою увагою ставитися до вибору маски. До складу масок можуть входити поліпропіленові волокна, які можуть викликати підвищену чутливість шкіри. Крім того, в масці шкіра потіє, через тертя на її поверхні і поту можуть з'являтися запалення і симптоми алергічного дерматиту. Пацієнтам з акне необхідно особливу увагу приділити очищенню і використанню зовнішніх лікувальних препаратів (використовувати більш легкі текстури кремів, мати в постійному доступі очищаючі диски, просочені саліцилової кислотою).

При появі почервоніння шкіри потрібно вмиватися теплою чистою водою з використанням легкого молочка без ароматизаторів, а потім нанести на шкіру зволожуючий крем.

Рекомендовано використовувати різні зволожуючі засоби для заповнення водно-ліпідної мантії шкіри і запобігання проникнення вторинної інфекції і алергенів.

У разі виникнення подразнення в першу чергу необхідно скористатися засобами з цинком. При появі вторинної інфекції необхідно вдатися до допомоги антисептичних засобів. Якщо інфекція гнойничкова, необхідно звернутися до дерматолога. Що стосується використання тканинних рукавичок, то вони знижують проникність шкіри і не дають «благодатний грунт для зростання різних вірусів і бактерій».

В умовах карантину руки часто піддаються дезінфекції та миттю, тож необхідно поставити зволожуючий засіб прямо на раковину, щоб наносити його регулярно після миття рук.