Трихологія

10 грудня 2019

Дифузна алопеція

Дифузна алопеція або телогеновая алопеція - це захворювання, яке супроводжується дифузним порідінням, випаданням волосся і часто супроводжується порушенням структури самого волосся: волосся стає «слабкими» і ламкими.

Для визначення оптимального методу лікування облисіння необхідно провести консультацію у фахівця нашої клініки EuroDerm, який на підставі Ваших скарг, форми хвороби і її перебігу, зможе підібрати для Вас індивідуальну програму лікування.

ПРИЧИНИ ДИФУЗІЙНОЇ АЛОПЕЦІЇ

Дифузна алопеція, це в першу чергу стан виснаження. Часто цей стан спостерігається у осіб, які перебувають на жорсткій дієті. Серйозні хвороби, прийом деяких медикаментів, хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту, хронічні стреси - це деякі їх причин дифузного випадіння волосся.

Як правило, ці фактори підсумовуються. Певну роль відіграє сезонність, так як, наприклад, після літа на початку осені відбувається фізіологічне зменшення росту волосся. Але якщо вчасно не почати контролювати процес, то на фізіологічну втрату волосся можуть нашаруватися інші чинники і викликати досить помітне порідіння зачіски.

СИМПТОМИ ДИФУЗІЙНОЇ алопеціЇ

При дифузійнії алопеції спостерігається випадання волосся приблизно однакової інтенсивності по всій голові. Волосся стає ламким, слабкими, іноді можуть висмикуватися при найменшому зусиллі.

ДІАГНОСТИКА ДИФУЗІЙНОЇ алопеція

Для визначення наявності дифузної алопеції необхідно виключити дефіцитні стани, нестачу білка, заліза, кальцію та інших мікроелементів у тому числі зростання нового волосся. Обов'язково потрібно виключити андрогенну алопецію.

При підозрі на андрогенную алопецію фототрихоскопія проводиться в двох зонах: лобно-тім'яної та потиличної-скроневої. Разючі відмінності в кількості волосся в цих зонах будуть вказувати на користь андрогенетичної алопеції. Якщо ж показники не будуть суттєво відрізнятися, то це буде вказувати на користь саме дифузійної алопеції.

ЛІКУВАННЯ ДИФУЗІЙНОЇ алопеція

При наявності дефіцитних станів проводиться їх корекція, призначається дієта для поповнення запасів організму в мікроелементах і білках. Зовнішнє лікування починається з підбору правильного догляду за шкірою голови і волоссям.

Для поліпшення харчування волосяного фолікула використовується дратівливий місцевий догляд для збільшення кровообігу в шкірі голови, крім того використовуються дерматологічні ролери, а також фототерапія.

За потреби призначаються стимулятори росту волосся зовнішньо. Потрібно пам'ятати, що якщо є схильність до дифузного випадання волосся, то цей стан вимагає постійної уваги, правильного догляду, а іноді і підтримуючої терапії.

КЛІНІКА EURODERM СПЕЦІАЛІЗУЄТЬСЯ НА КОМПЛЕКСНІЙ ТЕРАПІЇ ДИФУЗІЙНОЇ АЛОПЕЦІЇ І ДОПОМАГАЄ СВОЇМ ПАЦІЄНТАМ ТРИМАТИ ХВОРОБУ ПІД КОНТРОЛЕМ.