Ювенільна ксантогранулема

Ювенільна ксантогранулема є доброякісним шкірним новоутворенням і належить до форми гістіоцитозу клітин Лангерганса. Найчастіше виникає у новонароджених і маленьких дітей, хоча може з’явитися і в іншому віці.

Ювенільні ксантогранулеми відрізняються від подібного виду захворювань тим, що вони не залежать від порушень метаболічного процесу та ліпідного обміну. Вчені припускають, що ця патологія починає розвиватися на тлі інфекційних або фізичних факторів, які викликають гранулематозну реакцію. Хоча справжні причини цього захворювання не встановлені й досі.

СИМПТОМИ

Ювенільна ксантогранулема характеризується виникненням поодиноких вузликів жовто-коричневого кольору, які найчастіше розташовуються на обличчі та шиї. Іноді вони можуть бути численними.

Як правило, перебіг патології безсимптомний, і за деякий час вона зникає сама.

ЯК ДІАГНОСТУЄТЬСЯ ЦЕ ЗАХВОРЮВАННЯ

Ювенільна ксантогранулема діагностується спеціалістом під час особистого огляду пацієнта, складнощів у її визначенні зазвичай не виникає. Іноді може бути призначено додаткове дослідження методом дерматоскопії, при якому під великим збільшенням можна побачити всі ознаки новоутворень. В окремих випадках роблять патогістологічний аналіз після видалення патології, щоб підтвердити діагноз.

ЛІКУВАННЯ

Зазвичай ювенільна ксантогранулема зникає сама з плином часу, і ніякого лікування не проводиться. Видалення новоутворень здійснюється за косметичними показаннями за допомогою радіохвиль або СО2-лазера.