Вірусні екзантеми

Вірусні екзантеми належать до певної групи захворювань, що часто виникають у дитячому віці та викликаються вірусними інфекціями (вітрянка, герпес, краснуха, кір та ін.).

Передача захворювань, що провокують появу екзантем, відбувається повітряно-крапельним шляхом і через контакти між здоровою та хворою людиною. Оскільки переносниками є люди, зараженого хворого необхідно ізолювати на час перебігу хвороби, причому тривалість такого періоду в кожної патології різна.

СИМПТОМИ

Висипання зазвичай з’являються на всьому тілі, але можуть локалізуватися і на слизових оболонках.

Як правило, перед появою висипу більшість пацієнтів відчувають загальне нездужання, як при простудних захворюваннях або ГРВІ. Це може бути гарячковий стан, головний біль, біль у м’язах, відсутність апетиту, різі в животі, постійне роздратування, катаральні явища (тонзиліт, кон’юнктивіт, фарингіт й ін.). Причому всі ці ознаки можуть істотно різнитися, залежно від того, яким вірусом викликані екзантеми.

ЯК ДІАГНОСТУЄТЬСЯ ЦЕ ЗАХВОРЮВАННЯ

Діагностуються екзантеми при огляді лікарем на підставі клінічної картини та скарг пацієнта. Для підтвердження вірусної природи висипу проводять аналіз крові загальний і на імуноглобуліни, а також низку досліджень, які специфічні для кожного збудника захворювання. У деяких випадках, особливо при нетипових симптомах, призначаються додаткові методи діагностики.

ЛІКУВАННЯ

Зазвичай до екзантем не застосовують якусь особливу або специфічну терапію. Вони, як правило, проходять самі через певний проміжок часу. Але для полегшення стану пацієнта проводять симптоматичне лікування антигістамінними засобами, нестероїдними протизапальними медикаментами, антипіретиками. У більшості випадків вірусні екзантеми після вилікування не залишають слідів, але, щоб виключити виникнення ускладнень, обов’язково потрібно звернутися до спеціаліста.