Контагіозний молюск

Контагіозний молюск є вірусним шкірним захворюванням, яке викликається поксвірусом. Воно належить до дитячих хвороб.

Подібна інфекція виникає у віці від 1 до 10 років і передається від одного хворого до іншого при контактуванні або через заражені предмети побуту (у лазні, басейні, дитячому садочку, школі).

Одним з факторів, що впливають на появу контагіозного молюска, є атопічний дерматит, оскільки порушується захисна функція шкірних покривів.

СИМПТОМИ

На шкірі утворюються щільні перламутрові вузлики розміром з просяне зернятко або горошину. В їх центральній частині спостерігаються пупкоподібні западини. Зазвичай висипання бувають поодинокими, але в окремих випадках стають численними.

Найчастіше контагіозний молюск розташовується на обличчі, животі, внутрішній стегнової частини, в промежині, паху та на зовнішніх статевих органах. Це захворювання зазвичай не непокоїть пацієнта, але іноді вузлики запалюються та завдають неприємного болю.

ЯК ДІАГНОСТУЄТЬСЯ ЦЕ ЗАХВОРЮВАННЯ

Діагноз ставить дерматолог на підставі ретельного огляду. Зазвичай додаткових обстежень і досліджень не проводиться, але іноді для підтвердження лікар може призначити цифрову дерматоскопію. Нерідко з цією ж метою видалене новоутворення відправляють на патогістологічний аналіз.

ЛІКУВАННЯ

За відсутності лікування контагіозний молюск може зникнути самостійно, але на це буде потрібно дуже багато часу. До того ж, кожний вузлик вражений вірусом, який може поширитися на здорові ділянки шкіри та стати причиною нових висипань. Тому краще вчасно видаляти подібні утворення.

Для лікування контагіозного молюска використовують механічне видалення, лазер, кріодеструкцію, лікарські засоби.