Бородавки

Бородавки - хронічне захворювання шкіри, здатне рецидивувати. Викликає його ВПЛ (вірус папіломи людини), який після потрапляння в клітини шкіри і слизові оболонки, назавжди залишається у них.

ВПЛ постійно присутній в організмі, але починає "активні дії" через який-небудь провокуючий зовнішній або внутрішній фактор. Наприклад, при незначному зниженні захисних властивостей імунної системи.

ПРИЧИНИ ПОЯВИ БОРОДАВОК

Переохолодження, стресова ситуація, ГРВІ тощо — все це може спровокувати виникнення бородавок на тілі. Одночасно з цим фактом, не у кожної людини з ВПЛ можуть з'явитися бородавки.

У групу ризику входять люди, які:

 • часто травмують шкіру (порізи, опіки, рани тощо);
 • неправильно або недостатньо доглядають за своїми нігтями;
 • мають якісь супутні захворювання шкіри (дерматит, екзему тощо).

Інкубаційний період захворювання складає від кількох тижнів до місяців або навіть років.

Вірус папіломи людини може проникнути в організм через:

 • статевий акт;
 • побутові предмети;
 • гребінці, бритви, зубні щітки;
 • не стерилізований інструмент, який використовується в процесі медичного обстеження;
 • родові шляхи, по яких немовля проходить під час пологів.

Як видно, причини появи бородавок і шляхи передачі ВПЛ досить багатогранні і на 100% зрозуміти, як вірус потрапив в організм, неможливо.

ВИДИ І СИМПТОМИ БОРОДАВОК

Бородавки можуть відрізнятися одна від одної, і класифікуються в залежності від особливостей своєї структури, щільності, місця локалізації і інших характеристик.

Симптоматика (ознаки) бородавок також залежить від вищеописаних факторів і може бути як яскраво вираженою, так і практично непомітною (хоча, це рідкість). Спираючись на все вищеописане, можна виділити такі різновиди бородавок:

 1. Прості (вульгарні). Найчастіше цей тип бородавок з'являється на тильній частині кисті, пальцях рук, слизових оболонках рота і носа. Зовні таке новоутворення на шкірі виглядає, як вузлик з щільною структурою, який на кілька міліметрів підноситься над рівнем шкіри.
  Забарвлення вузлика може бути як прозорим, так і тілесним. Всередині простий бородавки проглядаються чорні точки, які являють собою судини з тромбами.
 2. Юнацькі (плоскі). Найчастіше діагностуються у підлітковому та дитячому віці. Локалізуються на тильній частині долонь, губах, обличчі. Зовні виражені у вигляді плоских світлих вузликів, які трохи підносяться над шкірою. Плоскі бородавки можуть мати колір від світло-рожевого до жовтого або навіть коричневого.
 3. Підошовні. Ці види бородавок найчастіше локалізуються на підошвах стоп (звідки і походить їх назва). Можуть виступати над шкірою на 1-3 мм. Коло підошовної бородавки зазвичай виникає ороговілий шар шкіри, який може досягати в діаметрі 1-3 см.
  Всередині такої бородавки також проглядаються чорні точки — судини з тромбами, шкірний малюнок сильно порушується, а після видалення ороговілої шкіри починається кровотеча, зумовлена папіломатозом. Підошовні бородавки в 100% випадків заподіюють біль під час ходьби і вимагають швидкого професійного лікування.
 4. Гострокінцеві кондиломи. Нарости невеликого розміру, які мають тілесний колір. Можуть рецидивувати. Найчастіше утворюються на статевих органах (зовнішніх), в анальному каналі, рідше — вражають слизову оболонку ротової порожнини.

Зовні будь-які види бородавок схожі на інші захворювання шкіри. Тому, вкрай важливо швидко звернутися до фахівця, щоб виключити злоякісне новоутворення та інші недуги шкіри.

ЯК ДІАГНОСТУЮТЬСЯ БОРОДАВКИ

Як правило, для постановки вірного діагнозу, достатньо лише одного зовнішнього огляду ураженої ділянки шкіри досвідченим лікарем. А для виключення розвитку будь-яких інших захворювань шкіри, проводиться дерматоскопічне дослідження.

Якщо у пацієнта спостерігається складна клінічна картина (занадто багато бородавок на різних частинах тіла, травмовані новоутворення, грибок, супутні шкірні хвороби тощо), лікар додатково проводить панч-біопсію.

ЛІКУВАННЯ БОРОДАВОК

У більшості випадків лікувати бородавки необхідно деструктивним способом, який дозволяє знищити патологічні тканини і клітини новоутвореннь з успіхом у 50-80%.

До вищеописаних методів лікування бородавок відносяться:

 1. Видалення хірургічним шляхом. Класичний і надійний метод, що припускає використання скальпеля.
 2. Електрохірургія. В ході проведення операції бородавка буде знищена високочастотним струмом.
 3. Кюретаж. Вишкрібання уражених тканин за допомогою спеціального інструменту — кюретки.
 4. Кріодеструкція. Руйнування патологічних клітин наднизькими температурами (до -190 градусів).
 5. Лазерна хірургія. Видалення бородавок за допомогою лазера.
 6. Фототерапія. Уражені тканини прибирає вузьконаправлене ультрафіолетове випромінювання.

Крім цих методів, від бородавок можна позбутися і за допомогою спеціальних препаратів, які викликають припалювальний ефект:

 • різні кислоти (саліцилова, трихлоруксусная);
 • солкодерм;
 • цитостатичні засоби (подофілотоксин);
 • імунобіологічні препарати (інтерферон);
 • і т. п.

Нерідко лікар призначає системну терапію з поєднанням різних препаратів. Такий підхід дозволяє більш швидко і ефективно вивести бородавку.

Також, часто використовуються нетрадиційні методи лікування бородавок із застосуванням ретиноїдів (ліків, що містять велику кількість вітаміну A). У будь-якому випадку найбільшу ефективність в лікуванні бородавок має кріодеструкція, яка дозволяє позбутися від шкірних новоутворень на 70-75%.

Системний підхід до видалення бородавок — основа успішного позбавлення від пробелми. Паралельно пацієнт повинен беззаперечно слідувати всім рекомендаціями доктора, проходити систематичні огляди, а також виключити контакт ураженої шкіри зі здоровою.

ЦІНИ НА ВИДАЛЕННЯ БОРОДАВОК

Вартість видалення бородавки в нашій клініці залежить від багатьох чинників: місця локалізації новоутворення, його типу, площі ураження, важкодоступності і т.д.

У будь-якому випадку ми пропонуємо оптимальну вартість процедур по видаленню бородавок, які до того ж практично безболісні, так як все відбувається із застосуванням сучасного обладнання.