Ангіома

Ангіома є доброякісною пухлиною, яка практично повністю складається з новоутворень кровоносних (справжня ангіома) або лімфатичних судин (лімфангіома). На думку фахівців, це захворювання виникає у зв’язку з гормональними змінами, у результаті механічних пошкоджень шкірного покриву, через проблеми з капілярами, хвороб серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту та ін. Новоутворення можуть довільно з’являтися й раптово зникати. Також існує вид вроджених ангіом.

СИМПТОМИ

Клінічна картина при виникненні судинної пухлини безпосередньо залежить від її виду, розміру й місця, де вона розташовується. Виявити новоутворення можна відразу після народження, причому у новонароджених дітей жіночої статі вони діагностуються в 5 разів частіше, ніж у хлопчиків. У дитячому віці ангіоми досить швидко збільшуються в розмірах, наприклад, за кілька місяців вони можуть вирости на кілька сантиметрів.

З’являються судинні пухлини в різних частинах тіла. Залежно від того, де вони локалізуються, ангіоми поділяються на новоутворення шкірного покриву, внутрішніх органів і кісткових тканин. Якщо шкірні ангіоми тільки виглядають неестетично і не заподіюють особливих проблем, то гемангіоми, розташовані на внутрішніх органах, можуть стати причиною більш серйозних порушень.

ЯК ДІАГНОСТУЄТЬСЯ ЦЕ ЗАХВОРЮВАННЯ

Якщо ангіома розташована на шкірі або слизовій, то її діагностують візуально або шляхом пальпації ураженої ділянки.

Щоб виявити судинну пухлину на внутрішніх органах, буде потрібно проведення УЗД, МРТ або ангіографії.

Лімфангіома може бути діагностована за допомогою пункції, коли взяту з пухлини прозору рідину жовтуватого кольору піддають аналізам і дослідженням.

ЛІКУВАННЯ

Існують два види лікування ангіом: консервативне (за допомогою медикаментів) і хірургічне. Але видаляти новоутворення рекомендується в тому випадку, якщо вони починають змінювати форму, розмір і колір, або завдають дискомфорту через естетичний дефект.

Важливо: за ангіомами потрібне постійне спостереження.