Парапсоріаз

Парасоріаз – це шкірне захворювання, яке, як відомо з самої назви, схоже на псоріаз, але протікає трохи по-іншому.

 

КЛІНІКА

ВИДІЛЯЮТЬ КІЛЬКА ФОРМ ЗАХВОРЮВАННЯ:

  • каплевідний парапсоріаз
  • бляшкової парапсоріаз
  • гострий парапсоріаз
  • ліхеноїдний парапсоріаз


Найчастішим симптомом парапсоріаз є поява папул і бляшок з характерною шелушашейся облямівкою по периферії. Папули і бляшки при парапсоріазом мають червонувато-рожевий колір, помірно потовщені. Іноді паропсоріаз супроводжується свербінням і расчесами.

Точна причина виникнення парапсоріаз невідома, але вважається, що домінуючу роль відіграє порушення імунної системи під дією стресу, ендокринних захворювань, сонячних опіків. Часто захворювання починається після інфекцій, особливо вірусних.

ЯК ДІАГНОСТУЄТЬСЯ ЦЕ ЗАХВОРЮВАННЯ

Часто прояви парапсоріаз дуже типові, і діагноз не складає труднощів. Але в ряді випадків треба диференційованого парапсоріаз з псоріазом, червоним плоским лишаєм, алергією та іншими захворюваннями. Для цього необхідно провести біопсію шкіри, яка допоможе поставити остаточний діагноз і максимально ефективно проводити лікування.

Крім того важливо визначити фонові захворювання які могли привести до появи парапсоріаз. Для цього потрібно здати загальний аналіз крові, біохімічний аналіз крові (для визначення функції печінки, нирок) і аналізи калу і сечі. При необхідності потрібно визначити герпес-вірус, який може сприяти розвитку парапсоріаз.

ЛІКУВАННЯ

Лікування проводиться амбулаторно. Починається лікування з підбору догляду за шкірою, адже при парапсоріазом шкіра може пересихати і свербіти. Крім того, застосовуються кортикостероїдні мазі, коротким курсом близько 2-4 тижнів.